Menu

Zdrowe odżywianie – firmy cateringowe w Warszawie

29 stycznia 2020 - aktualności, Ogólna

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w naszym życiu. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie konsekwencje niesie niewłaściwe odżywianie. Mamy wiele wymówek by jeść co popadnie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm takich jak na przykład firmy cateringowe w Warszawie.

Nieświadome jedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie – kilka faktów o wolnym jedzeniu.Bardzo duża część społeczeństwa nie zwraca uwagi na to co je na co dzień.A nawet jeśli zwraca to w bardzo nieumiejętny sposób, na przykład tylko i wyłącznie na wartość kaloryczną danego posiłku. To zrozumiałe że nie posiadamy takiej wiedzy jak dietetycy. Często nie chce nam się przygotowywać samodzielnie posiłków, wolimy coś zamówić bądź kupić praktycznie gotowego. Jemy szybko, nie zastanawiając się nad samym procesem. Powinniśmy jeść wolno, najlepiej bardzo wolno. Dlaczego? Już mówię. Zacznijmy od tego że proces trawienia zaczyna się w jamie ustnej – im dłużej jedzenia ma kontakt z enzymami trawiennymi zawartymi w ślinie tym lepiej. Na tym pierwszym etapie trawienia ważne jest także by dobrze przeżuć jedzenie. Wolne jedzenie jest także łagodniejsze dla całego układu pokarmowego, który nie przyjmuje w jednej chwili wielkiego obciążenia. Gdy szybko jemy, organizm ma mniej czasu na przyswajanie wartości odżywczych z pokarmu i to nie ważne czy jemy burgera czy sałatkę. Pamiętajmy też że im wolniej jemy tym szybciej się najadamy. W czym tkwi sekret? Otóż mózg dopiero po chwili orientuje się że coś jemy, więc dopiero po jakimś czasie zorientuje się że jesteśmy najedzeni, a nie po ilości zjedzonego pokarmu. Powolne jedzenie i porządne żucie pomaga nam także zrzucić kilogramy, bo po pierwsze – mniej jemy, a po drugie – lepiej trawimy i organizm nie musi magazynować. 

60% masy ciała dorosłego człowieka to woda. 

Czyli o tym, jak ważne jest by odpowiednio się nawadniać każdego dnia. Tyle się mówi o piciu wody! Dorosły człowiek powinien pić minimum 2 litry dziennie, natomiast w przypadku wzmożonej aktywności, nasze zapotrzebowanie na wodę rośnie, więc powinniśmy pić jej więcej. Woda to źródło życia. Pozytywnie wpływa na stan skóry, włosów. Dba o organizm i utrzymuje go przy życiu. Odwodnienie jest tragiczną sytuacją dla organizmu, dbajmy by nie doprowadzić do takiego stanu. Warto nosić przy sobie butelkę wody – zawsze!!!

Najlepiej taką wielorazowego użytku z wymiennymi filtrami, by dbać o środowisko i oszczędzać jednocześnie!

Skąd mamy wiedzieć co jeść, ile jeść i kiedy jeść by być w pełni zdrowym?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, na podstawie badań i rozpoznania naszej sytuacji, stylu życia i organizmu udzieli nam on istotnych informacji o tym jak powinniśmy się odżywiać. Nie warto szukać w internecie gotowych diet, ponieważ nie są one dopasowane do nas – więc zamiast pomóc, mogą zaszkodzić. 

Gdy już byliśmy na wizycie u dietetyka warto zadbać o posiłki – regularne, mniejsze, ale częściej spożywane. Świetnie sprawdzi się w takiej sytuacji catering. Na polskim rynku znajdziemy tani catering, dostosowany do naszych potrzeb.  Usługi cateringowe mają coraz wyższy standard. Warto poszukać i samodzielnie wybrać, jaki catering będzie dla nas najlepszy.