Menu

Wybieramy dystrybutora farb do pokoi – na co zwrócić uwagę?

10 lutego 2020 - aktualności, dom

Stoisz przed wyborem dystrybutora farb do wnętrz swojego domu bądź mieszkania? Nie wiesz, czym się kierować przy wyborze? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Zapoznaj się z nimi, a wybór dystrybutora farby do pokoju przyjdzie Ci z łatwością.

Doświadczenie

Przede wszystkim powinniśmy stawiać na doświadczone firmy. Dlaczego to takie ważne? Tylko doświadczone firmy doskonale znają rynek oraz oferowane przez niego rodzaje farb do pokoi, jak również do innych pomieszczeń. Dzięki temu zawsze w swojej ofercie mają tylko sprawdzone i najlepsze rozwiązania, które pozwolą nam spełnić swoje oczekiwania, ale również odpowiednio zabezpieczyć ściany i nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Szeroki wybór dostępnych farb

Poza tym nasz dystrybutor powinien zapewniać też szeroki wybór farb i nie mówimy tutaj tylko o farbach do pokoju, lecz również o farbach do innych pomieszczeń. Wszystkie powinny być dostępne w szerokiej palecie barw, jak i w różnej wielkości pojemnikach. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli szansę dobrać farbę do danego wnętrza, ale również unikniemy jej marnowania, bo możemy dobrać wielkość pojemnika do swoich oczekiwań, jak i metrażu malowanych pokoi. To jednak nie wszystko, ponieważ farby te powinny być bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska. Upewnijmy się, że wybrany przez nas dystrybutor ma tylko jakościowe produkty, które są wolne od szkodliwych dla zdrowia substancji. W asortymencie nie może zabraknąć również narzędzi do malowania. Ich jakość powinna być równie wysoka, jak i oferowanych tutaj farb. Dzięki temu będziemy mieć szansę na naprawdę piękne i równomiernie pomalowane ściany.

Podejście do klientów

Bardzo ważne jest również samo podejście do klientów. Profesjonalni dystrybutorzy oferują nie tylko szeroki wybór farb, ale również pomoc przy ich wyborze. Bazując na swoim doświadczeniu, jak i wiedzy są w stanie doradzić przy wyborze farb, wskazać, które sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach oraz udzielić nam podstawowych informacji. Taka firma zapewnia wiele możliwości kontaktu, dzięki czemu z firmą można skontaktować się w dogodny dla siebie sposób – osobiście, mailowo, telefonicznie bądź przez stronę internetową dystrybutora. Jeśli nie możemy liczyć na takie wsparcie, to zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z usług takiej firmy, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jak dobrać farbę do pokoju, bo w ten sposób możemy tylko wyrzucić pieniądze w błoto, a tego byśmy nie chcieli. Całe szczęście jedno rozczarowanie wcale nie oznacza, że na rynku nie ma firm, które zapewniają profesjonalne podejście do klientów. Przykładem jednej z nich jest Studio Farb Pigmentologia, która wszystkim swoim klientom służy jednakowo szerokim wyborem farb oraz pomoc przy wyborze odpowiednich rozwiązań.

Cennik

Dla wielu z nas kluczowe znaczenie ma cennik. Przy wyborze farb do pokoju często stawiamy na tańsze rozwiązania, ponieważ wychodzimy z założenia, że wszystkie farby są takie same. Jednak wystarczy zrobić małe rozeznanie, by dowiedzieć się, że nie wszystkie farby są takie same. Niektóre cechuje dobra odporność na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Sięgając po takie farby, zapewniamy sobie spokój z malowaniem na bardzo długi czas. Takie farby zwykle mają wyższe ceny od tańszych farb, ale u dobrego dystrybutora wcale nie zapłacimy za nie dużo, ponieważ tutaj można liczyć na naprawdę przystępny cennik za wysokiej jakości farby.

Opinie klientów

Nie zaszkodzi zasięgnąć też opinii byłych klientów. W tym celu warto zajrzeć do sieci, a w szczególności do mediów społecznościowych oraz na fora tematyczne. To tutaj ustalimy, kto oferuje najlepsze farby do pokoju oraz kto zapewnia wysoką jakość usług. Bazując na doświadczeniach byłych klientów, możemy np. dowiedzieć się, że jedną z lepszych firm jest Studio Farb Pigmentologia, która prowadzi zarówno stacjonarny punkt, jak i sklep online.