Menu

Wakacje na rajskiej wyspie – Zakynthos

20 kwietnia 2020 - aktualności, sport i rekreacja, zdrowie

Wybór kierunku podróży na wakacje wcale nie jest taką łatwą sprawą, jak może się wydawać. W końcu trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, trzeba mieć na uwadze także budżet. Czemu grecka wyspa Zakynthos cieszy się tak dużą popularnością i czy warto spędzić tam urlop?

Historia wyspy

Zakynthos jest wyspą zamieszkiwaną od czasów neolitu, co potwierdzają wykopaliska archeologiczne. Pierwszy raz wyspa została wspomniana przez Homera, który sugerował, że wchodzi ona w skład państwa Odyseusza. Później została podbita przez króla Arkeisios z Kefalonii. Ponieważ wyspa ma żyzną ziemię oraz posiada strategiczną pozycję na mapie, jej mieszkańcy byli zamożni, wkrótce założyli także kolonie na Krecie. Później Zakynthos wpadła w oligarchiczne rządy Spartan, demokratyczne rządy udało się przywrócić drogą rewolucji. Następnie ziemia została podbita przez Rzymian i Macedończyków, a po upadku Rzymu Cesarstwo Bizantyńskie. Wyspa kolejno przechodziła w ręce Wenecjanów i Franków, później Turków i Rosjan. Do państwa greckiego Zakynthos został przyłączony w 1864 roku, niestety przez trzęsienie ziemi wiele pałaców, kościołów i innych zabytków zostało bezpowrotnie zniszczonych.

Czemu Zakynthos to dobry kierunek podróży?

Zakynthos to wyspa, która nie ma wprawdzie dużych rozmiarów, niemniej jednak ma dużo do zaoferowania. Jest to miejsce, które zachwyca pięknymi krajobrazami, pięknymi plażami oraz naturą. Co więcej z Polski można zostać się na wyspę bezpośrednio, wykupując lot z Łodzi. To, dlatego grecja zakynthos wakacje to doskonały wybór i to bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami aktywnego spędzania czasu wolnego, czy raczej wolimy leniuchować i opalać się na plaży. Grecja jest dobrym kierunkiem podróży również z tego względu, że cały rok jest tam ciepło, więc można przyjechać na urlop, nawet poza sezonem, gdy zależy nam na odpoczynku bez tłumu turystów. Optymalnym terminem wyjazdu do Grecji na Zakynthos na wakacje jest kwiecień, choć dobrą opcją będzie też maj lub czerwiec. W tych miesiącach nie ma jeszcze tak dużych upałów, jednocześnie jest na tyle ciepło, że można zażywać morskich kąpieli, bo woda ma wtedy temperaturę około 23 stopni Celsjusza. W lipcu i w sierpniu jest zdecydowanie najgoręcej, wówczas temperatury mogą sięgać, nawet 40 stopni Celsjusza. Nie każdy lubi aż tak wysokie temperatury, dlatego wyjazd wiosną wydaje się dobrym rozwiązaniem. 

Czym urzeka wyspa?

Wyspa ma bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim piękne, niezapomniane widoki, które zapierają dech w piersiach. Zakynthos posiada wiele plaż, niektóre z nich są dziewicze i mało uczęszczane przez turystów, a więc można wypocząć w ciszy i spokoju. Wyspa ma wiele punktów widokowych, dzięki temu można podziwiać ją z różnych stron. Plaże są bardzo dobrze zorganizowane, można skorzystać na nich z barów, są tawerny, a także wypożyczalnie sprzętów wodnych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, na pewno nie pożałują wyjazdu na tę grecką wyspę. Jedną z najpopularniejszych plaż jest Laganas, która jest miejscem z bardzo bogatym zapleczem turystycznym. W Tsivili życie tętni zarówno dniem, jak i nocą, są tam bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Jeżeli szukamy bardziej kameralnego miejsca wypoczynku, z pewnością przypadnie nam do gustu Porto Zorro, tam można odpocząć od tłumów. Będąc w Zakynthos nie można nie skorzystać również z naturalnego SPA dostępnego na plaży Xigia, gdzie znajdują się źródła siarkowe. Kąpiel w tym miejscu sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i odżywiona. 

Grecja Zakynthos na wakacje to bardzo dobra propozycja, bo nie jest to miejsce, do którego trzeba podróżować z Polski bardzo długo, jednocześnie w zasięgu ręki mamy rajskie krajobrazy, których trudno będzie zapomnieć. Obecnie wiele biuro podróży oferuje takie wycieczki, choć można też pokusić się o organizację podróży na własną rękę. Wszystko zależy od naszych preferencji, budżetu oraz oczekiwań.