Menu

Tekstylia hotelowe – czym są i dla kogo?

3 marca 2020 - aktualności

O tekstyliach hotelowych mówi się coraz częściej. Tylko czym one właściwie są? Co kryje się pod pojęciem tekstyliów hotelowych? Komu dedykowane są tego typu produkty? Sprawdzamy!

Tekstylia hotelowe – co to takiego?

Tekstylia hotelowe pojawiają się, ilekroć mówi się o wyposażeniu obiektów noclegowych. Czym jednak są te tekstylia hotelowe? Z tekstyliami mamy do czynienia nie od dziś, więc większość z nas z pewnością doskonale wie, o czym mowa, a pozostali, nawet jeśli nie są do końca pewni, to się domyślają, z czym może się to wiązać. Tekstylia hotelowe to nic jak wyroby z dzianiny oraz tkaniny, które używać można właśnie w obiektach noclegowych.

Tekstylia hotelowe zwykle dzieli się na dwa rodzaje – tekstylia hotelowe sypialniane oraz tekstylia hotelowe łazienkowe. W tej pierwszej grupie znajdziemy takie tekstylia jak pościel (kołdra z poduszką), bielizna pościelowa (powłoczki na kołdrę i poduszkę, prześcieradło) narzuta na łóżko, koc. Do tekstyliów hotelowych łazienkowych najczęściej zalicza się ręczniki oraz dywanik łazienkowy. Jednak ostatnio asortyment ten bywa też powiększany i coraz częściej do tekstyliów łazienkowych proponuje się kapcie oraz szlafroki.

Tekstylia hotelowe – dla kogo?

Komu dokładnie dedykowane są tekstylia hotelowe? Kto może sięgnąć po tego typu artykuły? Niektórzy pewnie uznają, że skoro są tekstylia hotelowe, to grupą docelową są właściciele hoteli. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej, bo na tekstylia hotelowe może zdecydować się każdy, kto prowadzi obiekt noclegowy. Tekstylia hotelowe z pewnością przydadzą się w hotelach, bo to od nich zwykle wymaga się najlepiej wyposażonych pokojów. W hotelowych pokojach nie może zabraknąć ani ręczników, ani też pościeli, ale na tym nie koniec. Miłym dodatkiem do wyposażenia może okazać się szlafrok oraz kapcie.

Tekstylia hotelowe sprawdzą się również w pensjonatach, dlatego osoby prowadzące tego typu obiekty również mogą pomyśleć o sięgnięciu po nie. Które dokładnie tekstylia sprawdzą się w pensjonacie? Na pewno miło będzie wyposażyć każdy pokój w komplet świeżych ręczników oraz pościeli. Miłym dodatkiem będzie wzbogacenie pokoi o koce, zwłaszcza w pensjonatach, gdzie goście mogą spędzać czas na zewnątrz. Wieczory nawet w sezonie wiosenno-letnim bywają chłodne, więc pensjonariuszom może przydać się taki miły i ciepły koc.

Artykuły hotelowe powinny się znaleźć również w apartamentach oraz willach. O jakich dokładnie tekstyliach mowa? Podstawowe wyposażenie powinno obejmować ręczniki, pościel, czy dywanik łazienkowy. Jednak na tym nie koniec, jeśli chcemy zapewnić swoim gościom jak najlepszy pobyt i podkreślić wysoki standard swojego obiektu noclegowego, warto sięgnąć też po szlafroki oraz kapcie. Niech to będą rzeczy w uniwersalnym rozmiarze oraz neutralnej kolorystyce, ponieważ dzięki temu będą pasować na każdego niezależnie od płci, czy noszonego rozmiaru ubrań.

Wiele wątpliwości pojawia się w przypadku schronisk oraz hosteli. Czy tutaj powinny znaleźć się jakieś artykuły hotelowe? Najczęściej panuje przekonanie, że każdy gość powinien mieć swoje artykuły. Jednak prawda jest taka, że podstawowe tekstylia, czyli pościel wraz z bielizną pościelową oraz dywaniki łazienkowe, powinny znaleźć się również w schroniskach i hostelach. Kwestią indywidualną jest zapewnienie gościom ręczników. Choć wiadomo, że jeśli będą dostępne, to poziom satysfakcji z pobytu będzie większy. Poza tym wiele osób nie lubi brać swoich tekstyliów, zwłaszcza jeśli podróżują pociągiem, czy autobusem.