Menu

Samolot, a może busy z Niemiec do Polski – co ma do zaoferowania tańsza alternatywa?

7 lutego 2020 - Ogólna

Chociaż można się z tym kłócić, to samoloty są najpopularniejszy rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zagraniczne podróże, a dodatkowo jest to opcja najszybsza. Należy jednak pamiętać o tym, że lotniska nie są obecne wszędzie, a dodatkowo czasami brakuje połączeń, które mogłyby nas zainteresować. Czasami i tak musimy szukać transportu, aby z lotniska w jednym mieście, dostać się do wyznaczonego celu, zatem finalnie podróż i tak trwa dość długo. Kiedyś busy nie oferowały niczego specjalnego, pojazdy były stare, przejazd długi, a do tego wyjątkowo niekomfortowy. Dziś, wygląda to trochę inaczej, jednak powinniśmy wcześniej dobrze sprawdzić przewoźnika.

Jeśli tylko musimy odnaleźć jakiekolwiek busy z Niemiec do Polski zwykle chcemy, aby nie przekroczyło to naszego budżetu. Cena jest istotna – to fakt, natomiast można wyłonić sporo o wiele ważniejszych czynników. Wielu z nas, ma zapewne w pamięci to, jak busy wyglądały kiedyś, dłużąca się podróż, niewygodne miejsca dla pasażerów, a o klimatyzacji można było jedynie pomarzyć. Standardy znacząco zmieniły się na przestrzeni lat, a dzisiaj klienci mają naprawdę szeroki wachlarz możliwości. To firma transportowa musi się starać o to, aby zainteresować potencjalnego klienta.

Busy, czyli główny element…

Nieistotne, czy interesują nas jedynie przewozy z Polski do Niemiec, czy też podróże do bardziej odległych krajów, świetnie zaopatrzona flota pojazdów to elementarna kwestia dla każdego ceniącego się przewoźnika. Ważne, aby dana firma posiadała nowoczesne busy, które pozwolą na szybką i jednocześnie bezpieczną podróż. Mimo tego, że szczególną uwagę zwracamy na komforty jazdy, to bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu, stąd szczególnie powinniśmy zbadać ich stan techniczny, a także posiadanie wszelkich uprawnień oraz licencji, które zezwalają nam przewożenie pasażerów.

Kierowca, czyli właściwy człowiek we właściwym miejscu

Obecnie, mamy do czynienia z bardzo zawansowaną technologią, którą stosuje się także w samochodach, dzięki czemu te mają nam sporo do zaoferowania, natomiast nie istnieje jeszcze system, który zapewni nam stuprocentowe bezpieczeństwo podczas podróży. Z uwagi na to, konieczny jest wyszkolony i doświadczony kierowca, który zasiądzie „za sterami”. Musi być to przede wszystkim ktoś, kto świetnie znosi stres oraz wysiłek fizyczny, z jakim wiąże się wielogodzinne prowadzenie pojazdu. Należy zatem sprawdzić, czy przewoźnik stawia na takich kierowców, którzy posiadają wszelkie uprawnienia do wykonywania swojego, odpowiedzialnego zawodu.

Być może przewozy z Polski do Holandii nie wiążą się z najdłuższą podróżą, jednak znajomość trasy to zupełna podstawa. Profesjonalista będzie jechał zarówno płynnie, co i bezpiecznie, natomiast musi on też odpowiednio traktować każdego pasażera. To bardzo ważne, ponieważ osoba wybierająca się za granicę, wymaga komfortu psychicznego.

Komfort, czyli warunki jazdy, które pozwolą nam się zrelaksować

Mimo, że busy z Polski do Niemiec wcale nie mają do pokonania wielu tysięcy kilometrów, pasażer takiego pojazdu i tak jest godzin odpowiedniej wygody podczas podróży. Dowiedzmy się, czy na trasie przewidywane są jakiekolwiek przystanki oraz przesiadki. Opcja door to door pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, gdyż jest to jednocześnie odbiór oraz odstawienie pasażera pod wskazanym przez niego adresem. Dziś sprawna klimatyzacja, ergonomiczne fotele to już kompletny standard, a wymaga się także dostępu do Wi-Fi oraz telewizji.