Menu

Rolety zewnętrzne – system wykorzystania światła Heroal LC

21 lipca 2020 - dom, Ogólna

Rolety zewnętrzne, czyli montowane przy elewacji są bardzo dobrym wyborem w wielu domach i mieszkaniach. Aktualnie można kupić je w wielu wariantach. Przy poszukiwaniu odpowiednich rolet dla siebie warto zwrócić uwagę na te wyposażone w system Heroal LC. Co warto o nim wiedzieć?

Standardowe rolety zewnętrzne nie posiadają funkcji regulowania poziomu naświetlenia wnętrza. Można tylko je opuszczać albo podnosić zgodnie ze swoimi potrzebami. W sprzedaży dostępne jednak także i takie rolety, które pozwalają na dopasowanie poziomu doświetlenia wnętrza – to rolety wyposażone w system heroal LC, czyli specjalny system wykorzystania światła dziennego.

Jak działa system Heroal LC?

Specjalny system pancerza Heroal LC pozwala na sterowanie jego elementami, czyli poszczególnymi lamelami, aby uzyskać efekt doświetlenia wnętrza. Możliwe jest zarówno sterowanie całym pancerzem, jak również jego sekcjami.

Najważniejsze zalety zastosowania systemu Heroal LC:

W roletach zewnętrznych wyposażonych w prezentowany system można zatem skierować lamele tak, aby można było doświetlić wnętrze nawet przy nadal zamkniętej rolecie. Dzięki temu może ona pozwalać na naturalne oświetlenie wnętrza, a przy tym jednocześnie zapewniać właściwa prywatność oraz osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem poszczególnych części pomieszczenia.