Menu

Praktyczny bagażnik samochodowy

8 marca 2020 - aktualności, sport i rekreacja

Wybór bagażnika samochodowego wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, między innymi model samochodu, rodzaj dachu, a także swoje potrzeby. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy bagażnik będzie pasował do auta. Jaki wybrać?

Wybieramy dachowy bagażnik samochodowy

Aby móc dopasować odpowiedni bagażnik do samochodu trzeba posiadać wiedzę na temat marki, roku produkcji, modelu i typu nadwozia samochodu. Bagażniki zazwyczaj są montowane na krawędzi dachu, czyli na relingi albo pod drzwiami. Bagażniki dachowe są zaopatrzone w aluminiowe lub stalowe belki. Te pierwsze są częściej wybierane ze względów estetycznych, po prostu są ładniejsze, poza tym są praktyczniejsze i łatwo je zamontować. Natomiast belki stalowe montuje się przy pomocy cybantów. Oprócz tego warto podkreślić, że belki wykonane z aluminium mają aerodynamiczny kształt i nie generują hałasu, ani szumów. Bagażnik samochodowy trzeba wybrać mając na względzie nie tylko jego wygląd czy dopasowanie do auta, ważna jest także pojemność i ciężar. Musimy zastanowić się, jakie towary będziemy samochodem. Tak, czy inaczej wybierajmy produkty wysokiej jakości typu bagażniki thule od renomowanego, sprawdzonego producenta. Chociaż w tym wypadku trzeba nastawić się na koszty rzędu 1000 złotych i wyższe, to jest to z pewnością inwestycja na lat. Bagażnik Thule wyróżnia nie tylko solidne wykonanie, ale bezpieczeństwo, bo posiada odpowiednie certyfikaty. Wśród poszczególnych modeli można znaleźć modele boksów z centralnym zamkiem i wielomiejscowym ryglowaniem.

Jaka jest dopuszczalna prędkość jazdy z bagażnikiem dachowym?

Gdy w bagażniku przewozimy ciężkie rzeczy, trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek. Dużo zależy od warunków, jakie panują aktualnie na drodze, warto zwracać uwagę na przeciążenia przy ruszaniu oraz hamowaniu, a także mieć się na baczności na zakrętach, bo samochód z obciążeniem może nas zaskoczyć. W tym wypadku brawura nie jest wskazana. Jeżeli w czasie podróży występują silne podmuchy bocznego wiatru, również mogą być dużym zagrożeniem i warto uważać. Nie ma restrykcyjnych przepisów dotyczących samochodów z bagażnikami dachowymi, nie mniej jednak w tym wypadku należy jeździć płynnie i wolniej, niż zazwyczaj.

Jaki model bagażnika kupić?

Wybór bagażników jest duży, jednak nie wszystkie będą spełniać nasze oczekiwania w 100%. Najlepiej decydować się na takie oferowane przez sprawdzonych producentów typu bagażniki Thule, to marka ciesząca się uznaniem wśród kierowców. Cena takich produktów niekiedy może przyprawić o zawrót głowy, niemniej jednak jest to inwestycja na wiele lat i warto podczas takich zakupów wziąć to pod uwagę. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy czy mamy po prostu ograniczony budżet, wówczas można poszukać bagażników Thule w sieci, w sklepach internetowych z pewnością będzie taniej.