Menu

Na jakie uchwyty do balustrad szklanych zdecydować się?

8 marca 2020 - aktualności, dom

W balustradach niezbędne jest korzystanie z odpowiednich akcesoriów oraz elementów dodatkowych. Takie balustrady są trwałe, funkcjonalne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowo takie elementy jak mocowania szkła są w stanie wpływać na trwałość balustrady.

             Coraz powszechniejsze stosowanie schodów w projektach architektonicznych we współczesnym budownictwie powoduje, że rośnie popularność stosowania balustrad. Pozwalają one z jednej strony zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania schodów, a z drugiej strony są w stanie zapewnić ciekawą dekorację wnętrza. Wybierając estetyczne balustrady można stworzyć nawet przewodni motyw dekoracyjny we wnętrzu salonu, w którym znajdują się schody. Oczywiście balustrady muszą być również odpowiednio dopasowane do stylistyki całego wnętrza.

Rosnąca popularność stosowania balustrad przy schodach wewnętrznych czy zewnętrznych przekłada się na możliwość korzystania z szerokiego asortymentu takich wyrobów dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych. Decydować można się na balustrady pochodzące od różnych producentów. Pozwala to wybrać takie modele, które w optymalny sposób spełniają oczekiwania pod kątem jakości wykonania czy sposobu prezentowania się balustrad.

Akcesoria do balustrad

W balustradach niezbędne jest stosowanie odpowiednich akcesoriów, co obejmuje między innymi uchwyty do balustrad. Na różne rodzaje uchwytów trzeba się decydować w zależności od materiałów, z których wykonane są balustrady. Przy szklanych balustradach niezbędne jest decydowanie się na mocowanie szkła, które pozwala na odpowiednie zabezpieczenie szklanych elementów balustrady. Uchwyty wykonane ze stali mogą posiadać również odmienne typy powierzchni. Decydować można się na powierzchnię polerowaną, szlifowaną czy z odlewów cynkowych.

Polerowana powierzchnia uchwytów do balustrad pozwala zapewnić największe walory estetyczne. Takie elementy mogą znacznie zwiększyć efekt dekoracyjny balustrady. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że taka powierzchnia jest narażona na częstsze zabrudzenia oraz zarysowania. Jeśli chce się postawić na wygodniejszą w czyszczeniu oraz trwalszą powierzchnię uchwytów można postawić na powierzchnie z odlewów cynkowych.

 Dekoracyjny efekt dekoracji

Jeśli balustrady są idealnie dopasowane do wnętrza wówczas mogą zwiększać estetykę całego wnętrza. Oczywiście przy wybieraniu balustrad nie można kierować się jedynie sposobem prezentowania się takich elementów wnętrza. Trzeba brać pod uwagę, że balustrady mają za zadanie zapewnić bezpieczne użytkowanie schodów. Ważne jest zdecydowanie się również na takie balustrady oraz elementy balustrad, które są w stanie oferować funkcjonalność.

Na rynku balustrad można zdecydować się również na różne modele. Warto jest z tego powodu sprawdzić oferty różnych producentów czy dystrybutorów balustrad. Pozwala to zdecydować się na takie balustrady, które spełniają wszystkie oczekiwania pod kątem wymiarów balustrad i elementów do balustrad, materiałów, z których wykonane są balustrady, czy zdobień zastosowanych w balustradach.