Menu

Kupujemy mieszkanie na Bemowie – jak się za to zabrać i gdzie szukać mieszkania?

25 marca 2020 - Ogólna

Zdecydowaliście się na zakup mieszkania na Bemowie? Nie wiecie, jak się zabrać za sam wybór? A może po prostu nie wiecie, gdzie szukać mieszkania? Niezależnie od tego, z jakim dylematem się zmagacie, zajrzyjcie do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Wam cennych wskazówek.

Decyzja o zakupie mieszkania i co dalej?

Niestety sama decyzja o zakupie mieszkania i zebranie odpowiednich środków to dopiero połowa sukcesu. Musimy jeszcze stawić czoła czynnościom związanym z wyborem, czy urządzeniem mieszkania. Jak się za to odpowiednio zabrać? Na pewno powinniśmy ustalić, jakie dokładnie mieszkania na sprzedaż bemowo nas interesują. Czy mają to być mieszkania dwupokojowe, czy może dwupokojowe z salonem? A może lepszą propozycją będzie mieszkanie z balkonem? Choć może to w tej chwili wydawać Wam się dziwne, to ustalenie oczekiwań, pozwoli łatwiej przebrnąć przez szukanie i ułatwi znalezienie mieszkania, które sprosta Waszym oczekiwaniom.

Rozglądamy się za mieszkaniem – gdzie szukać?

Mając ustalone swoje oczekiwania, można zabrać się za szukanie mieszkania. I tutaj od razu nasuwa się kolejne pytanie – gdzie szukać? W pierwszej kolejności możemy przejrzeć Internet, a w szczególności portale ogłoszeniowe, serwisy poświęcone nieruchomościom, jak również wyszukiwarkę internetową. Takie szukanie niesie ze sobą wiele zalet, zwłaszcza że możemy to robić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, bez względu, czy to wczesny poranek, czy środek nocy. Szukać w sieci możemy wtedy, gdy mamy czas, bo wszystkie ogłoszenia dostępne są dwadzieścia cztery godziny na dobę. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wymarzonego mieszkania możemy także szukać na targach branżowych. Tego typu imprezy organizowane są coraz częściej i trzeba przyznać, że to dobry sposób na to, by zapewnić sobie dostęp do dużej ilości aktualnych ofert mieszkalnych. Jeśli targi nie przypadną nam również do gustu, zawsze możemy postawić na inne rozwiązania, w tym np. zgłosić się do agencji nieruchomości. Na terenie całej Warszawy działa ich bardzo wiele, więc jeśli rozejrzymy się dobrze, to z pewnością znajdziemy też taką, która w swojej ofercie będzie miała mieszkania na Bemowie. Mówiąc o tradycyjnych formach szukania, warto także wspomnieć o biurach sprzedaży, które prowadzone są w imieniu dewelopera. W tym przypadku możemy zapewnić sobie bezpośredni dostęp do ofert nowych mieszkań, które dopiero są w fazie sprzedaży.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Jeśli już wybierzemy mieszkanie, to nie śpieszmy się z podpisywaniem umowy. Powinniśmy najpierw ustalić, czy sprzedawca jest godny zaufania. Jak to ustalić? Niezależnie od tego, czy kupujemy nowe mieszkanie, czy też z rynku wtórnego, sprawdźmy księgi wieczyste. Dzięki temu ustalimy, czy mieszkanie nie jest obciążone kredytami, zobowiązaniami, czy roszczeniami osób trzecich. Na tym jednak nie koniec, pamiętajmy również, by rozejrzeć się wokół danego mieszkania i ustalić, czy okolica, jak i jej zagospodarowanie spełnia nasze oczekiwania.