Menu

Kłódka szyfrowa do walizki – gwarancja bezpieczeństwa

4 lipca 2019 - dom
Kłódka szyfrowa do walizki – gwarancja bezpieczeństwa

Kłódki na szyfr zyskały w ostatnich latach sporą popularność głównie ze względu na swoje szerokie zastosowanie, a także bezpieczeństwo, które gwarantują. Ich sposób działania jest bardzo prosty – po wpisaniu odpowiedniego kodu, zwalnia ona swoje zabezpieczenia i jest otwarta. Wpisanie błędnej konfiguracji cyfr powoduje, że dalej pozostaje zamknięta. Nowoczesne rozwiązania posiadają również opcję całkowitej blokady przez kilkukrotne wpisanie błędnego kodu. W tym artykule doradzamy, jaka kłódka szyfrowa jest idealna do walizki podróżnej.

Idealne dopasowanie – klucz do skuteczności kłódki na szyfr

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów kłódek, również te otwierane za pomocą szyfru muszą być odpowiednio dopasowane swoim rozmiarem do walizki. Kluczową rolę odgrywa tutaj średnica zamka, a także rozmiar innych otworów przez, które ma przejść zabezpieczenie. Eksperci od zabezpieczeń przekonują, że kłódka szyfrowa nie może być zbyt luźna, ponieważ wówczas zostawiamy za dużo miejsca na jej przecięcie.

Rozmiar ma znaczenie – im większą kłódkę założymy, tym nasza walizka będzie bezpieczniejsza. Drobne i tanie rozwiązania mogą sprawdzić się w przypadku zabezpieczania małych, a przede wszystkim mniej wartościowych walizek. Kiedy chcemy, by nasz drogocenny bagaż nie został naruszony należy zainwestować w większą kłódkę na szyfr wykonaną z mosiądzu bądź innego metalu. Tylko w ten sposób niwelujemy ryzyko przecięcia lub uszkodzenia mechanicznego.

Kod do kłódki szyfrowej – ile cyfr?

W ofercie producentów i dystrybutorów profesjonalnych kłódek do walizek przeważnie znajdziemy propozycje, które mają 3 lub 4 cyfrowy kod zabezpieczający. To oczywiście najczęściej spotykany i najchętniej wykorzystywane rodzaje, ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność. Dla bardziej wymagających – producenci przygotowali kłódki na szyfr o dłuższym kodzie.

Jasne jest, że im więcej cyfr jest w kodzie, tym więcej mamy możliwości kombinacji cyfr. Utrudnia to potencjalnemu złodziejowi złamanie kodu, co sprawia, że nasze mienie jest bezpieczniejsze. Warto jednak unikać tego rozwiązania, kiedy mamy słabą pamięć, ponieważ możemy zapomnieć kodu, co będzie rodziło problem z otwarciem walizki.

Kłódki szyfrowe – gdzie kupić?

Produkt ten jest na tyle popularny i często stosowany, że nie będziemy mieli najmniejszych problemów z jego zakupem. Profesjonalne kłódki szyfrowe do walizek wielokrotnie są dołączane przez producenta jako element wyposażenia zakupionego bagażu. Jeśli jednak chcemy samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo swojej walizki należy udać się do sklepu stacjonarnego lub dokonać zakupu w internecie.

Kłódki z szyfrem w swojej ofercie mają zarówno wielkie markety z narzędziami i artykułami budowlanymi, jak i wyspecjalizowane podmioty zajmujące się dostarczaniem zabezpieczeń różnego rodzaju. W przypadku zakupu u tego drugiego typu sprzedawców, możemy liczyć na fachową pomoc, która wynika z ogromnej wiedzy i doświadczania w zakresie bezpieczeństwa. Pozwoli to sprawniej, a przede wszystkim lepiej dopasować kłódkę do naszych oczekiwań.

Przykładem takiego wyspecjalizowanego sklepu jest dobre-zamki.pl, który od wielu lat dostarcza swoim klientom profesjonalne zabezpieczenia. W swojej ofercie firma posiada zarówno kłódki na klucz, jak i kłódki na szyfr. Zdobywane przez lata doświadczenie pozwala lepiej doradzać klientom, w przypadku zakupu kłódki do walizki, czy też bagażu.