Menu

Jak prawidłowo szczotkować zęby?

10 lipca 2020 - aktualności, zdrowie

Dbanie o zęby to niezmiernie ważna sprawa, zadbany uśmiech to nasza wizytówka. Niestety wiele osób nie chodzi regularnie do dentysty, co więcej źle szczotkuje zęby. Chociaż może się wydawać, że mycie zębów to bardzo prosta czynność, prawda jest taka, że większość z nas robi to źle. Jak zatem prawidłowo szczotkować zęby?

Szczotkowanie zębów 

Szczotkowanie zębów to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zachować higienę jamy ustnej. Mycie zębów umożliwia usunięcie z płytki nazębnej miękkich nalotów oraz resztek pokarmów, jakie spożywamy w ciągu dnia. To, czy szczotkowanie będzie skuteczne oczywiście zależy od techniki mycia zębów oraz szczoteczki. Istotne będzie także regularne usuwanie kamienia nazębnego, w tym celu należy udać się do dentysty. Każda klinika stomatologiczna łódź ma w swojej ofercie takie usługi. Szczoteczka do zębów musi być dobrana indywidualnie, najlepiej po konsultacji z lekarzem stomatologiem. Obecnie wielu specjalistów poleca miękkie, elektryczne szczoteczki do zębów i to jest dobry wybór, gdyż czyszczą dokładniej, poza tym są bezpieczniejsze dla szkliwa.

Szczoteczkę, należy wymieniać regularnie, co 3 tygodnie, szczególnie jak często jej używamy. Nie decydujmy się na szczotkowanie zębów bezpośrednio po jedzeniu, warto odczekać około 60 minut, wówczas nie narażamy się na ścieranie szkliwa. Wśród dodatkowych przyborów do higieny jamy ustnej, na pewno trzeba wymienić nić dentystyczną, której warto używać po każdym posiłku.