Menu

Fotele i krzesła do biura – na co zwrócić uwagę?

12 marca 2020 - aktualności

W każdym biurze powinny znajdować się fotele i krzesła, tak niezbędne przecież w codziennej pracy. Choć ich wybór jest ogromny, nie wszyscy potrafią zdecydować się na te konkretne. Być może wynika to z faktu, iż tak naprawdę nie wiedzą, czym przy wyborze tym się kierować. W związku z tym podpowiadamy.

Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa meble biurowe Gdańsk, na ekranie wyświetlą nam się liczne propozycje i zapewne będą to nie tylko biurka, szafy, szafki itd., ale również i przede wszystkim fotele. Każdy użytkownik może mieć oczekiwania względem tego mebla, dokonując jednak wyboru, należy kierować się tymi samymi kryteriami. Które z nich są najważniejsze?

Fotele i krzesła powinny być wygodne

Wielogodzinne siedzenie przy biurku jest trudne dla każdego, nawet doświadczonego pracownika biurowego. Pomóc mu w tym można wyposażając biuro w wygodny fotel. Idealnie dopasowujące się do kształtu pleców oparcie i odpowiednio miękkie siedzisko, a do tego regulacja wysokości fotela to właśnie to, czego potrzebuje każdy pracownik, godzinami siedzący przy biurku. Wybierając fotele biurowe, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały wykonane, jakie posiadają funkcje i czy w produkcji zastosowano wysokiej jakości materiały. Wszystko to wpłynie na wygodę pracownika i jego komfort psychiczny. Pracując przy komputerze czy wykonując „papierkową robotę” będzie mógł w pełni się na niej skupić, zamiast myśleć o tym, jak bardzo jest mu niewygodnie i do jakich schorzeń może to go doprowadzić.

Funkcje dodatkowe to świetna sprawa

Fotel biurowy może być wyposażony nie tylko w funkcję umożliwiającą regulację poziomu jego wysokości. Taką samą regulację może posiadać oparcie, które będzie odchylało się od siedziska pod różnym kątem. Niektóre fotele, szczególnie te z wyższej półki, mogą mieć również funkcję masażu. To ogromne udogodnienie dla wszystkich zapracowanych, którzy najchętniej w ogóle nie ruszaliby się sprzed komputera, czy zza biurka. Dzisiejsze meble biurowe, takie jak właśnie wspomniane fotele, posiadają też mnóstwo rozwiązań, dzięki którym praca w pozycji siedzącej sprawia większą przyjemność. Wpływ na to ma odpowiednio wyprofilowane oparcie albo na przykład zagłówek. Na niektóre fotele nakładane są również specjalne, profilowane nakładki.

Cena powinna być ostatnim kryterium wyboru

Wiadomo, że kupując meble do biura, jak na przykład chociażby same fotele, zwracamy uwagę na ich cenę. Nie ma chyba nikogo, kto byłby w stanie zamówić fotele dla całego działu czy wszystkich pracowników w firmie, nie pytając sprzedawcy, ile będą kosztować. Cena jednak nie powinna być kryterium decydującym. Dużo ważniejsza jest funkcjonalność, wygoda, a także wygląd.

Podsumowując, wybierając fotele biurowe do biura, należy zwrócić uwagę na to, co jest najważniejsze. Cena ma znaczenie, ale tym kryterium należy kierować się dopiero, mając już na oku konkretne produkty, meble, które są do siebie bardzo podobne. Wówczas czynnikiem decydującym może być właśnie cena. Należy mieć na uwadze to, że nie zawsze tanie meble są meblami wysokiej jakości i nie zawsze drogie meble spełniają oczekiwania ich przyszłych użytkowników.