Menu

Etykiety shrink sleeve kontra inne rozwiązania

18 marca 2020 - aktualności, edukacja

Ciężko sobie wyobrazić produkt bez etykiety. Służą one nie tylko do przekazywania informacji o oferowanym produkcie, ale również nadają mu nietuzinkowego wyglądu. Aby jednak osiągnąć wszystkie zamierzone cele, należy bardzo dobrze wybrać etykietę.

Pod tym względem mamy zapewniony bardzo szeroki wybór, a ostatnio coraz częściej mówi się o etykietach shrink sleeve. Z czym mamy do czynienia? Jak etykiety shrink sleeve wypadają na tle innych rozwiązań? Sprawdzamy!

Etykiety shrink sleeve – z czym mamy do czynienia?

Zanim przejdziemy do porównania etykiet shrink sleeve z innymi rozwiązaniami, warto dowiedzieć się, z czym mamy do czynienia. Czym dokładnie są etykiety shrink sleeve? Co skrywa się pod ich nazwą? Najprościej mówiąc, etykiety shrink sleeveto produkt, który wykonuje się na wymiar z folii termokurczliwej.

Proces tworzenia etykiety shrink sleeve polega na nałożeniu rękawa termokurczliwego na wybrany produkt i poddawanie go działaniu odpowiedniej temperaturze, by się obkurczył. Efektem tego otrzymujemy dopasowaną do opakowania i efektownie wyglądającą etykietę.

Etykiety shrink sleeve, a inne rozwiązania

Jak tego typu etykiety wypadają na tle innych rozwiązań? Dlaczego to one wzbudzają większe zainteresowanie? Niektórzy mogą uznać, że wszystko jest spowodowane tym, że etykiety shrink sleeve są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Popularność etykiet shrink sleevewynika głównie z tego, że do czynienia mamy z naprawdę ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem, które jest w stanie dopasować się do danego opakowania bez względu na jego wielkość i kształt.

Etykiety termokurczliwe świetnie sprawdzają na wielu różnego opakowaniach, jednakowo na tworzywach, szkle, czy metalu, czego niestety nie można powiedzieć o innych dostępnych rodzajach etykiet. Poza tym pozwalają w wygodny i efektowny sposób zaprezentować wszystko, o czym powinien wiedzieć konsument i mamy pełną swobodę przy personalizacji etykiet. Mogą mieć różną wielkość, czy kształt. Wszystko zawsze zgodnie z naszymi oczekiwaniami, jak i preferencjami.

Etykiety shrink sleeve – gdzie się zgłosić, gdy zdecydujemy się na ich wykorzystanie?

Trzeba przyznać, że etykiety shrink sleeves są naprawdę ciekawą propozycją, więc niewątpliwie warto brać je pod uwagę. Gdzie się jednak zgłosić, gdy zdecydujemy się na ich wykorzystanie? Kto jest w stanie podjąć się wydruku etykiet shrink sleeve?

Zapotrzebowanie na etykiety termokurczliwe wzrasta z dnia na dzień, więc widać, że ilość firm oferujących druk tego typu etykiet rośnie. Jednak to nie oznacza, że wszystkie są w stanie zapewnić nam najwyższą jakość usługi i fachowe wsparcie. Nasza uwaga powinna skupić się na tych firmach, które mają doświadczenie i zatrudniają najlepszych specjalistów z branży.

Do takich firm z pewnością można zaliczyć Etyland – firmę o bogatym doświadczeniu i licznych sukcesach. To tutaj oferowane jest nam wsparcie na każdym etapie współpracy i doradztwo w razie trudności z wyborem odpowiednich rozwiązań.