Menu

Diagnostyka i leczenie

13 marca 2020 - aktualności, zdrowie

Pęd w życiu, zła dieta, ciągły stres, zanieczyszczenie powietrza przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób  leczy się na choroby przewlekłe. Nawet dzieci od najmłodszych lat muszą przyjmować leki i być pod kontrolą specjalisty przez wiele lat lub do końca życia. Wiele osób zmaga się z chorobami takimi jak Hashimoto, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, zespół jelita drażliwego czy alergie pokarmowe. Choroby te potrafią bardzo obniżyć nasze samopoczucie i komfort naszego życia. W szpitalach czy przychodniach są bardzo długie kolejki do specjalisty, dlatego wiele osób decyduje się na prywatne konsultacje u specjalistów takich jak endokrynolog czy gastrolog kraków to miasto na terenie którego prowadzone jest Centrum Terapii Synteza. Pracuje w nim doświadczony zespół specjalistów, którzy posiadają specjalizacje w dziedzinach takich jak diabetologia, endokrynologia, gastroenterologia, psychiatria, seksuologia i psychoterapia. Często na co dzień zapominamy o swoim zdrowiu, dopiero w momencie wtedy kiedy pojawiają się niepokojące objawy, które utrudniają nam normalne funkcjonowanie udajemy się do specjalisty.  Bez względu na wiek czy płeć musimy regularnie wykonywać podstawowe badania takie jak morfologia czy badanie moczu. U wielu pacjentów wykonuje się również badanie ultrasonograficzne, badanie rtg, tomografię komputerową, czy rezonans. Bardzo ważna jest kompleksowa diagnostyka, która umożliwi wdrożenie szybkiego i skutecznego leczenia. Szybkie wykrycie choroby z powoduje, że nie będzie miała ona negatywnego wpływu na inne narządy. 

 Centrum Terapii Synteza: endokrynolog, gastrolog z Krakowa

 Często wydaje nam się, że bóle brzucha, biegunka czy problemy z wypróżnianiem związane są tylko z niewłaściwą dietą  i stresem. Jednak bardzo często są one objawem wielu chorób jelit, żołądka czy dwunastnicy. Wielu pacjentów boryka się z chorobą wrzodową żołądka, chorobami wątroby czy refluksem żołądkowo-przełykowym.  W momencie kiedy pojawiają się takie objawy należy jak najszybciej umówić się na konsultację u gastrologa z Krakowa. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań takich jak kolonoskopia czy gastroskopia lekarz powinien wdrożyć odpowiednie leczenie farmakologiczne. W takich chorobach bardzo często niezbędne jest również skorzystanie z pomocy dietetyka czy psychologa.  Niestety z wieloma chorobami pacjenci muszą się zmagać do końca życia. Osoby cierpiący na choroby tarczycy muszą przyjmować leki przez całe życie. W przypadku chorób tarczycy takich jak niedoczynność czy nadczynność należy również regularnie wykonywać badanie USG i badania krwi taki jak TSH, ft3, ft4. Hormony odgrywają ważną rolę w naszym organizmie.  Nieleczona tarczyca może być przyczyną drażliwości, nerwowości, bezsenności i chorób psychicznych. Często objawami chorób tarczycy są również z pozoru nietypowe objawy takie jak bóle brzucha, biegunki, zaburzenia miesiączkowania. Dlatego tak ważne jest wykonywanie regularnych badań, aby móc wykryć chorobę w początkowym stadium. Dzięki czemu możliwe jest poprawienie komfortu naszego życia, a w niektórych przypadkach wyleczenie dolegliwości na zawsze.