Menu

Cała prawda o mezoterapii

13 marca 2020 - aktualności, zdrowie

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem dermatologicznym z zakresu medycyny estetycznej. Podstawowym celem zabiegu jest dostarczenie skórze niezbędnych substancji odżywczych oraz poprawienie widoczne jej kondycji. Zabieg ma charakter leczniczy, ale może być również stosowany profilaktycznie.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg mezoterapii zalecany jest, gdy na skórze pojawiają się zmiany, które należy leczyć ścieżką dermatologiczną. Mezoterapia pozwala na poprawę napięcia skóry oraz poziomu jej nawilżenia w warstwach głębokich. Dzięki temu, skóra staje się miększa i gładsza. Zabieg stosuje się przede wszystkim w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu. Wskazaniami do zabiegu są nie tylko zmiany skórne, ale także problem cieni pod oczami czy blizn i zmarszczek. Wiele salonów kosmetycznych stosuje przy tym kosmetyki thalgo . Zabieg pozwala także rozprawić się skutecznie z cellulitem i rozstępami na ciele, szczególnie na brzuchu, pośladkach oraz udach. Warto zaznaczyć, że zabieg jest wykonywany tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym w Bydgoszczy oraz w zasadzie każdym większym mieście. Stanowi obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pomaga zwalczać defekty kosmetyczne oraz zredukowania oznaki starzenia.

Przebieg procesu

Pierwszym krokiem w celu wykonania mezoterapii w Bydgoszczy jest przeprowadzenie wywiadu na temat kondycji skóry i powagi problemu. Na podstawie tego można dopasować rodzaj i intensywność zabiegu. Istnieje, bowiem kilka odmian mezoterapii – igłowej oraz bezigłowej. Po ustaleniu szczegółów, kosmetyczka w Bydgoszczy przeprowadzi zabieg poprzez wstrzyknięcie w skórę środka aktywnego do miejsc podlegających zabiegowi. Substancja czynna przyspieszy rewitalizację i po krótkim czasie wpłynie na poprawę kondycji skóry. Warto skorzystać z usług salonu Helios w Bydgoszczy w celu profesjonalnych zabiegów. Oferują liczne promocje dla stałych i nowych klientów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Niestety, nie wszyscy mogą skusić się na mezoterapię, gdyż i w tym przypadku istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Przede wszystkim na pierwszym miejscu stawiane jest dobro pacjenta, więc jeżeli zabieg może mieć negatywne skutki uboczne to się go nie zaleca. Warto umówić się na wizytę, w trakcie której dowiemy się czy warto taki zabieg wykonać na naszej skórze. Zabieg odradza się kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom mającym problemy z krzepliwością krwi. W przypadku zakażeń bakteryjnych skóry, opryszczki oraz trądziku ropnego również nie wykonuje się mezoterapii.

Efekty zabiegu

Zabieg przynosi znaczną poprawę kondycji skóry, która boryka się z problemem defektów, efektami starzenia oraz uszkodzeniami. Studia korzystające z kosmetyków thalgo gwarantują, że zabiegi są przyjazne dla skóry każdego rodzaju. Kremy thalgo oraz preparaty marki są przebadane dermatologicznie i bezpieczne dla skóry. Mezoterapia z użyciem thalgo hyaluronique sprawia, że skóra szyi, dekoltu, dłoni i wybranych części ciała zostaje dogłębnie nawilżona oraz ujędrniona. Wszelkie blizny, zmiany i rozstępy stopniowo są spłycane dla pięknego wyglądu. Warto zapoznać się z oferta na stronie studia.

Jednak na uwadze trzeba mieć, iż zabiegi medycyny estetycznej nie są tanie, a koszt mezoterapii to zazwyczaj 300-400 zł za jedną sesję. Szczegółowy cennik zabiegów studia Helios można znaleźć na ich stronie.