Menu

Bułgaria Last Minute – jak dobrze zaplanować wyjazd?

29 kwietnia 2020 - Ogólna

Udało Ci się upolować wakacje last minute w Bułgarii? Chciałbyś dobrze spędzić ten czas? Nie wiesz, jak zaplanować swój pobyt last minute bulgaria? Poniższy artykuł może Ci w tym pomóc! Dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Bułgaria – dlaczego to właśnie tutaj warto przyjechać?

Zanim przejdziemy do określenia, jak dobrze zaplanować wyjazd last minute do Bułgarii, warto ustalić, dlaczego to właśnie Bułgaria powinna stać się naszym miejscem na wakacje. Co takiego ma Bułgaria, czego nie mają inne kraje? Dlaczego to właśnie tutaj mamy szansę dobrze się bawić? Powodów znajdzie się kilka.

Przede wszystkim Polskę i Bułgarię dzieli niewielki dystans – lecąc z Polski na lotnisko w Burgas lub Warnie spędzimy w podróży około 2 godziny. To optymalny czas podróży, w szczególności dla tych, którzy podróżują z dziećmi lub nie lubią tracić czasu na loty. Jednak to dopiero początek, ponieważ Bułgaria ma nam do zaoferowania o wiele więcej. Co dokładnie? Na pewno nie będziemy tutaj narzekać na obiekty noclegowe. Hotele dokładają starań, by ich klienci byli zadowoleni. Dlatego zapewniają profesjonalną obsługę, która dba zarówno o czystość w pokojach, jak i o samych gości. Poza tym w Bułgarii jest stosunkowo tanio. Za niewielkie pieniądze można dobrze zjeść, czy popróbować lokalnych specjałów. Nie brakuje tutaj również atrakcji, piaszczystych plaż, czy miejsc, w których można dobrze się bawić. 

Bułgaria – jak zaplanować swój pobyt?

Jak w takim razie zabrać się za planowanie pobytu w Bułgarii, by był udany? Na co zwrócić uwagę przy planowaniu wyjazdu last minute? Na pewno stawiać powinniśmy na te oferty, które pochodzą z godnych zaufania biur podróży, bądź serwisów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy decydować się na ofertę kogoś, kto jest nieznany na rynku, bo możemy narazić się na nieprzyjemności, straty finansowe i rozczarowanie, gdy okaże się, że nasz wyjazd last minute spędzimy, siedząc w domu.

Jeśli chodzi o samo planowanie pobytu, zawsze powinniśmy kierować się swoimi oczekiwaniami. Dlatego, zanim przejdziemy do planowania pobytu w Bułgarii, zastanówmy się, jak dokładnie chcielibyśmy wykorzystać swój czas? Czy zamierzamy leniuchować nad hotelowym basenem? Czy może jednak zdecydujemy się na plażowanie i sporty wodne? A może postawimy na bardziej aktywną formę spędzania wakacji i będziemy zwiedzać Bułgarię? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się znalezienie równowagi, czyli takie przygotowanie programu wyjazdu, który zapewni nam odpoczynek oraz pozwoli poznać Bułgarię.

Bułgaria Last Minute – co zwiedzić? 

Bułgaria to miejsce, które z pewnością nie pozwoli nam się nudzić. Co dokładnie tutaj możemy robić? Jakie atrakcje czekają na nas w Bułgarii? Wystarczy zrobić małe rozeznanie, by dojść do wniosku, że możliwości mamy całkiem sporo…

Swoją wizytę w Bułgarii możemy zacząć od chwili odpoczynku na jednej z tutejszych plaż – piaszczystych z drobnym piaskiem oraz łagodnym zejściem do morza. Wszystkie długie i szerokie, więc nie musimy się martwić o to, czy znajdziemy dla siebie miejsce do odpoczynku. Na tym jednak nie koniec, ponieważ czas pomiędzy plażowaniem i zażywaniem kąpieli wodnych możemy podzielić z innymi sportami wodnymi. Na miejscu do dyspozycji mamy wiele wypożyczalni, które chętnie udostępnią nam sprzęt. Nie brakuje tutaj również miejsc, które zapewnią nam ciszę, spokój oraz pozwolą poobcować z dziką naturą. Przykładem takiej plaży jest Irakli, która znajduje się bardzo blisko Słonecznego Brzegu.

Gdy już zresetujemy się po podróży i będziemy gotowi trochę pozwiedzać, to warto udać się do Burgus. To właśnie tutaj znajdują się trzy obiekty muzealne, które koniecznie musimy zobaczyć – Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Historyczno-Przyrodnicze. Wart odwiedzenia jest również  Sozopol, a w szczególności jego Starówka, która zachwyca wyjątkową architekturą. Z Sozopolu warto przenieść się do kurortu Pomorie, który słynie z malowniczego położenia na skalistym półwyspie oraz ze słonego jeziora.