Menu

Aparaty ortodontyczne stałe i ruchome

6 marca 2020 - aktualności, zdrowie

Estetyka uzębienia wpływa  nie tylko na wygląd fizyczny, ale również na pewność siebie.  Wiele osób posiada kompleksy związane z z krzywymi zębami czy żółtym kolorem szkliwa.  Estetyczny uśmiech i białe zęby dodają pewności siebie co poprawia życie osobiste i zawodowe.  Profesjonalne gabinety dentystyczne posiadają stronę internetową na której wyszczególniony jest zakres wykonywanych usług i dane kontaktowe. Jeżeli poszukujemy specjalisty takiego jak stomatolog na terenie Wolsztyna tu wyszukiwarkę internetową można wpisać np.dentysta wolsztyn lub ortodonta Wolsztyn. Od kilku lat aparaty ortodontyczne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ gwarantują długotrwałe efekty jeżeli pacjent będzie przestrzegał wszystkich zaleceń dentysty z Wolsztyna. Pacjent może zdecydować się na leczenie ortodontyczne aparatem stałym lub aparatem ruchomym. Aby leczenie ortodontyczne było przeprowadzone prawidłowo, należy wybierać tylko sprawdzone gabinety gdzie pracują doświadczeni stomatolodzy.  Niewłaściwy przeprowadzone leczenie może mieć poważne konsekwencje nie tylko estetyczne.

Profesjonalny dentysta – Wolsztyn

Przed przystąpieniem do leczenia niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, aby móc dopasować metodę leczenia jak również wykonanie wycisku przez technika.  Profesjonalne gabinety posiadają nowoczesny sprzęt do wykonywania zdjęć panoramicznych i cefalometrycznych. Aparat ortodontyczny można założyć również u dzieci, które ukończyły 12 rok życia. Aparat stały składa się z pierścieni i zamków. Najważniejszą rolę w leczeniu odgrywa tutaj drut dzięki któremu możliwe jest przesuwanie zębów w dowolnym kierunku.  Do dyspozycji mamy różne modele aparatów ortodontycznych. Damon to metoda, która łączy termiczną pamięć i specjalne zamki. Metoda ta daje bardzo dobre efekty i jest polecana dla osób, które nie chcą aby aparat ortodontyczny był widoczny na zębach. Podczas leczenia ortodontycznego bez względu na to czy aparatem ruchomym czy aparatem stałym niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.  Pacjent musi myć zęby dwa razy dziennie i czyścić przestrzenie między zębowe. Należy regularnie używać również płynu do higieny jamy ustnej. Na rynku mamy dostępne specjalne szczoteczki, które umożliwiają dokładne czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym. Noszenie aparatu stałego wymaga również regularnych wizyt u dentysty – Wolsztyn. Aparaty ruchome składają się z drucianej pętli która jest dostosowana do kształtu zębów.  Aparat ten noszony przez pacjenta przez kilka godzin w ciągu doby w zależności od zaleceń lekarza. Aparat ortodontyczny to duży wydatek finansowy, ale odpowiednio wykonane leczenie pozwala cieszyć się efektami pięknych zębów do końca życia. W dzisiejszych czasach wizyta u dentysty nie wiąże się już z ogromnym bólem i strachem. Znieczulenie gwarantuje bezbolesne leczenie kanałowe.