Menu

Odpowiednio zaprojektowana poczekalnia – meble, biurka, stoliki i lady recepcyjne w Warszawie

27 lutego 2020 - Ogólna

Ciężko nie zgodzić się z tezą, że poczekalnia to swojego rodzaju papierek lamusowy i wizytówka każdej firmy. Dlatego, aby odpowiednio zaprojektować jej wnętrze, potrzebny będzie pewien nakład pracy, a także kilka wskazówek, które nadadzą nam właściwy kierunek działania. Jak więc należycie zaopatrzyć całą powierzchnię recepcji i odpowiednio wybrać wszelkie meble, stoliki, lady i dodatki, by recepcja sprawiała na przybyłych jak najlepsze wrażenie?

Jeżeli poszukujemy dobrych jakościowo mebli do poczekali i potrzebne są nam specjalne lady recepcyjne Warszawa to jedno z lepszych miejsc, gdzie z łatwością odnajdziemy wiele interesujących salonów z zaopatrzeniem tego rodzaju. Poczekalnia to przecież pierwsze pomieszczenie, które odwiedzane jest przez każdą nowoprzybyłą osobę, a wystrój jej wnętrza, będzie z pewnością oddziaływał na to, jak firma będzie odbierana. Nie można tego zaniedbać. Odpowiednio dobrane meble do recepcji i gustownie zaprojektowana aranżacja, jest dość trudnym i ważnym zadaniem.

Pierwsze wrażenie z pewnością będzie pozytywne, jeśli zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze – miła i profesjonalna obsługa, a także po drugie – komfortowe i przyjazne wnętrze. Takie okoliczności sprawią, że każdy klient z pewnością zechce do nas wrócić.

Zasady zawsze uniwersalne

Recepcja i rejestracja to miejsca, które widoczne powinny być już przy samym wejściu, gdyż są to najważniejsze elementy każdej poczekalni. Do recepcji najlepiej wybierać meble minimalistyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uda się nam sprawić wrażenie świeżości, profesjonalizmu i elegancji za jednym razem. Nie tylko estetyka mebli ma tutaj duże znaczenie. Istotne jest przede wszystkim to, aby zapewniały one dużą wygodę, ponieważ niektóre osoby, będą zmuszone spędzić w poczekalni naprawdę sporo czasu. Jako, że rola poczekalni jest często odmienna, także metody ich aranżacji powinny się od siebie różnić.

Poczekalnia, którą spotkamy w biurze

W dużych biurowcach, często występują recepcje, gdzie głównym zadaniem pracujących ram osób jest tzw. – kierowanie ruchem pracowników, klientów oraz kontrahentów. W takiej sytuacji, recepcja przejmuje obowiązki sekretariatu. Informuje pracowników, wita nowych gości oraz wskazuje im docelowe miejsca umówionych spotkań.

W takich okolicznościach, poczekalnia powinna być zaaranżowana na styl biurowego salonu, gdzie czekające osoby mogą wygodnie siedzieć w fotelach, popijając kawę. Jest to odpowiednie miejsce, aby umieścić tam meble biurowe z Warszawy. Aby wszelkie rozmowy mogły być tam w pełni intymne, najlepiej wstawić tam stoliki w odpowiedniej odległości od siebie.

Styl danego biura ma największy wpływ na to, jak powinno być zaprojektowane takie wnętrze. W każdym wypadku, zwraca się uwagę na jego spójność. Na stolikach powinny znajdować się katalogi firmowe oraz branżowe czasopisma, aby osoby oczekujący mogły jakoś urozmaicić sobie czas.

Poczekalnia w przychodniach lekarskich

W miejscach, gdzie lekarze przyjmują swoich pacjentów, poczekalnie mają swój specyficzny charakter. Do aranżacji takiego wnętrza, należy podejść zatem nieco inaczej. Są to przestrzenie uznawana za publiczne, gdzie zazwyczaj znajduje się sporo ludzi, stąd często panuje duży ruch.

W takim miejscu, spotkamy sporo ławeczek biurka recepcyjne i krzesła. Dodatkowo, często rozstawia się specjalne stoliki na czasopisma. Jeśli nie ma na nie miejsca, warto zastanowić się nad zainstalowaniem gazetnika na ścianie.