Menu

Oczyszczanie organizmu z toksyn

28 marca 2020 - aktualności, zdrowie

Obecnie rośnie świadomość społeczeństwa na temat tego, jak ważnym narządem są jelita, pracują bardzo intensywnie i do nich tak naprawdę zależy, jak się czujemy. Wielu specjalistów z branży medycznej podkreśla, że jelita to drugi mózg. W naszym organizmie niestety zbiera się dużo toksyn, które mogą się fatalny wpływ na zdrowie, ale też samopoczucie. To, dlatego tak ważne jest to, żeby regularnie oczyszczać organizm z substancji, które mogłyby nam zagrażać. Czy hydrokolonoterapia to dobre rozwiązanie? Czym jest i gdzie udać się na taki zabieg?

Hydrokolonoterapia, czyli co?

Hydrokolonoterapia to nic innego, jaka oczyszczanie organizmu za pomocą wody. Do odbytu wprowadza się rurkę, która doprowadza wodę, dzięki temu jelito grube może zostać oczyszczone ze złogów kałowych oraz toksyn, które się tam zabrały. Dzięki temu jelita będą pracować lepiej, a my możemy pozbyć się takich dolegliwości, jak wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia itp. Hydrokolonoterapia jest uważana za zabieg dość wstydliwy, jednak warto pamiętać, że lekarz wykonywał setki podobnych zabiegów. To najstarszy i zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby móc oczyścić organizm z substancji toksycznych, które mogłyby zagrażać naszemu zdrowiu. Wiele otyłych osób stosuje takie zabiegi także na zmniejszenie otyłości brzusznej. Oczywiście warto skonsultować się wcześniej z lekarzem, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu. 

Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie jelit?

Hydrokolonoterapię warto wdrożyć w przypadku, gdy czujemy się źle. Gdy odczuwamy nadmierne gromadzenie się gazów jelitowych, często pojawiają się wzdęcia brzucha, po zjedzeniu posiłku czujemy się pełni, pojawia się zgaga, odbijanie się itp. Pamiętajmy, że zabieg hydrokolonoterapii to nie tylko fizyczne oczyszczenie jelit z kamieni kałowych, ale także zmiana diety na zdrowszą. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i dużo lepszym samopoczuciem. Spożywając dużo owoców i warzyw, rezygnując z niezdrowego, przetworzonego jedzenia, napojów słodzonych, słodyczy, można utrzymać dobre samopoczucie na długo. Kolejna istotna sprawa to tryb życia, niestety siedząca praca, brak ruchu robią swoje. W tym wypadku trzeba zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe raz na zawsze. 

Gdzie udać się na zabieg oczyszczania?

Decydując się na zmianę trybu życia na zdrowszy, warto zacząć od zabiegu oczyszczania jelita. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie wybrać się na taki zabieg. Wybierajmy gabinety medycyny estetycznej, które są sprawdzone, mają dobre opinie i doświadczony personel. Zawsze warto sprawdzać kompetencje osób, które mają przeprowadzać zabiegi, szczególnie zdrowotne.