Menu

Kłódka szyfrowa do Twojej szafki

28 marca 2020 - aktualności, biznes i ekonomia

Jeśli chodzisz na siłownię, czy na zajęcia fitness, to pewnie nie raz zdarzało ci się zastanawiać gdzie włożyć kluczyk od kłódki, którą zamknąłeś swoją szafkę. Problem ten obecnie został na szczęście całkowicie wyeliminowany. Dzięki czemu? Dzięki zastosowaniu rozwiązania jakim jest kłódka szyfrowa.  Powstała ona z myślą o wszystkich tych osobach, które nie lubią lub z określonych powodów nie mogą posłużyć się zwykłą kłódka zamykaną na klucz. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdyż, nie ukrywajmy, ile razy zdarzyło nam się gdzieś zgubić klucz do kłódki zamykającej szafkę lub w najlepszym wypadku włożyć go w jakieś miejsce, o którym później zapomnimy i szukamy go całymi godzinami. Kłódka na szyfr jest więc niewątpliwie dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób nieco roztargnionych, które często gubią zwykłe klucze. Oczywiście, przy zastosowaniu tej metody trzeba dobrze zapamiętać szyfr, który pozwoli nam taką kłódkę otworzyć.

Kłódka szyfrowa – jak otworzyć?

W zasadzie nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kombinację liczb, którą wcześniej ustalamy. Kiedy nastawimy każde z pokręteł kłódki na odpowiednią liczbę, otworzy się ona samoistnie, nic więcej nie musimy robić. Warto przy tym wybrać taki szyfr, czy kod, który na pewno będziemy pamiętać. Trzeba przy tym zdawać sobie sprawę, że prawdopodobnie nie będziemy używać kłódki szyfrowej na co dzień, a jedynie raz na jakiś czas, więc kod może nam szybko wylecieć z pamięci. Oczywiście można go gdzieś zapisać, jednak najbardziej bezpieczny jest zawsze w naszej głowie. Poza tym zdarzało się już wiele razy, że ktoś zapisał sobie kod, a później schował go w szafce, którą zamknął na kłódkę, więc nie mógł go już sprawdzić. W przypadku kłódki szyfrowej zmiana kodu może być również przydatną funkcją, jeśli obawiamy się, że ktoś w jakiś sposób mógł go podejrzeć i mógłby mieć dostęp do szafki zamkniętej z użyciem naszej kłódki. W takim przypadku warto ustawić nowy szyfr znany jedynie nam i przy jego wprowadzaniu zwrócić uwagę, czy nikt niepowołany nie może go podejrzeć.

Kłódka czy zamek szyfrowy?

Poza kłódkami szyfrowymi istnieje również możliwość zaopatrzenia się w zamki szyfrowe, które mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla naszego domu lub przestrzeni biurowej, w której przechowujemy cenne rzeczy. Oba te rozwiązania wymagają wprowadzenia odpowiedniego kodu i w zależności od warunków i miejsca zastosowania na pewno nie raz okażą się dobrym rozwiązaniem. W przypadku kłódki szyfrowej, kod wymaga wprowadzenia 3 cyfr i raczej nie ma kłódek, które wymagają ich większej ilości. Jednymi z najlepszych sprawdzonych marek jest kłódka szyfrowa yeti, która daje nam wysoką gwarancję bezpieczeństwa. Ponadto, jest ona bardzo funkcjonalna i nie zajmuje dużo miejsca. Ostatnio jednak na rynku pojawiają się nowości w tym zakresie, na pewno znajdziemy więc coś co spełni nasze wymagania, produkt tej czy innej firmy, który sprosta naszym oczekiwaniom.