Menu

Kiedy prawnik potrzebny jest w firmie?

26 maja 2020 - aktualności, prawo i administracja

Bardzo często w działalności każdej firmy przychodzi moment, kiedy potrzebna jest pomoc prawnika. Nie ma oczywiście potrzeby, by zatrudniać kogoś na stałe, wystarczy znaleźć godną polecenia kancelaria prawna gliwice by w razie potrzeby mieć pewność, że każdy problem będzie na czas rozwiązany. Na czym polega obsługa prawna firm i kiedy jest niezbędna?

Obsługa prawna firm na stałe zagościła w ofercie cenionych kancelarii prawnych. Polega na udzielaniu wsparcia z zakresu prawa pracy, prawa handlowego, spółek czy gospodarczego. Kontakt z kancelarią odbywa się wówczas, gdy jest taka konieczność. To spore ułatwienie ale i oszczędność.

Kiedy prawnik w firmie jest potrzebny?

W dużych przedsiębiorstwach dość często mamy do czynienia z problemami, które wymagają profesjonalnej prawniczej wiedzy. Wtedy warto pomyśleć o prawniku na etacie. W innych sytuacjach pomoc nie jest potrzebna tak często i spokojnie można zlecać czynności kancelarii prawnej. Współpraca taka przydaje się do stworzenia umów, innych dokumentów zgodnie z litera prawa. Profesjonalny pełnomocnik potrzebny jest tez do reprezentowania klienta w sądzie, również jeśli chodzi o postepowania z zakresu prawa pracy i spraw pracowniczych. Ponadto kancelaria prawna Gliwice pomaga w czasie rejestracji spółki, jej podziału, likwidacji. Wiele spraw udaje się załatwiać online – to oznacza komfort i oszczędność i czasu, i pieniędzy.

Jakie są koszty?

To kwestia ustalana indywidualnie, zależna od wielu czynników. Warto porozumieć się z obraną kancelaria i porozmawiać na te tematy osobiście.