Menu

Jak działa szorowarka i czy warto ją mieć w firmie? 

15 maja 2020 - Ogólna

Szorowarki to maszyny czyszczące, które mają za zadanie czyścić podłogi i posadzki. Obecnie na rynku dostępne są w różnych konfiguracjach, można kupić takie, które będą uniwersalne, ale są dostępne także modele przeznaczone do konkretnego podłoża. Czy warto kupić szorowarki? Jakie wybrać?

Jak działają szorowarki?

Szorowarki posiadają głowicę, gdzie umieszczony jest silnik napędzający okrągłe szczotki szorujące. Za pomocą ruchu obrotowego szczotki czyszczą podłoże. Szorowarki jednotarczowe nie mają silnika ssącego, dlatego niezbędne jest wykorzystanie odkurzacza piorącego albo parowego, aby osuszyć podłog. Warto o tym pamiętać, wybierając tego typu sprzęt. Otóż, szorowarki, które mają więcej, niż jedną tarczę będą w tej kwestii praktyczniejsze. Obecnie producenci oferują urządzenia bardzo zróżnicowane, które można bez większych problemów dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Szorowarki do dużym powierzchni są samojezdne, operator nimi kieruje siedząc na fotelu. Taki sprzęt ma wysoką wydajność, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku magazynów, hal produkcyjnych, parkingów. Na rynku można wybierać również spośród myjek do podłóg prowadzonych ręcznie, które jest prowadzone jak wózek. Takie szorowarki są wygodne i zwrotne, idealne sprawdzą się do czyszczenia średniej jakości pomieszczeń. Można spotkać również szorowarki step on, które charakteryzują się dużą zwrotnością, tak więc idealne sprawdzą się w mniejszych, a nawet ciasnych pomieszczeniach. Na uwagę zasługują także myjki kompaktowe, dzięki którym można dostać się do trudno dostępnych miejsc, co gwarantuje dokładnie czyszczenie. 

Czemu warto kupić szorowarkę?

Szorowarki to sprzęt podstawowy, który powinien znaleźć się w każdej firmie sprzątającej. Trudno wyobrazić sobie wykonywania codziennych obowiązków bez myjki do podłóg, która będzie praktyczna i prosta w obsłudze. Warto zdecydować się na urządzenia czyszczące pochodzące od renomowanych producentów, wówczas można mieć pewność, że długo posłużą.