Menu

A może barok w naszym mieszkaniu? – antyki Kraków

18 lutego 2020 - aktualności, biznes i ekonomia, dom

Barok to wspaniały okres w rozwoju sztuki, w tym sztuki użytkowej. Już wtedy można powiedzieć zaistniał tak zwany design czyli projektowanie rzeczy które mają być użytkowane na co dzień. W czasach baroku skupiano się bardziej na tym by przedmioty wytwarzane były zarazem piękne, by były dziełami sztuki. Obecnie design oczywiście oznacza przedmioty ładne ale chyba nikt nie ma ambicji bądź są takie ambicje bardzo mocno skryte by wytworzyć właśnie wyroby na miarę dzieł sztuki. Zresztą jak mogą powstawać dzieła sztuki skup w procesie produkcji fabrycznej. 

Barok w twoim sklepie z antykami 

Prowadząc biznes typu antyki Kraków może warto zainteresować się nieco bardziej ambitnymi sztuki użytkowej tylko tymi pochodzącymi na przykład z dwudziestolecia międzywojennego. Oczywiście każdy okres wytwarza rzeczy ciekawy i wspaniałe natomiast barok jest wyjątkowy jeżeli chodzi o piękno wytwarzanych sprzętów domowego użytku. Handlujący antykami z okresu baroku możemy liczyć na bardzo duże zyski ponieważ meble czy też obrazy z tamtego okresu to bardzo drogie a tym samym marże jakie można uzyskać są bardzo atrakcyjne. Meble z tego okresu jeżeli uda się taki eksponat znaleźć to są przedmioty które mają po około 300 lat. Z pewnością takie eksponaty nie są rzeczami które codziennie spotyka się w sklepach z antykami. Natomiast można zainteresować się również meblami tworzonymi w późniejszych okresach w stylu barokowym. 

Styl ten to przede wszystkim przepych, bogate zdobienia dużo sztukaterii. Trzeba podkreślić że jakość wykonywanych przedmiotów na bardzo wysokim poziomie. Meble barokowe jeżeli chodzi o obróbkę drewna nie mają sobie równych w historii cywilizacji człowieka.  

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem tego typu mebli należy orientować się w ofertach typu antyki Kraków i prowadzić poszukiwania które doprowadzą nas do odnalezienia bądź to oryginalnych barokowych przedmiotów bądź sprzętów wykonanych w stylu barokowym w okresach późniejszych. 

Oczywiście tego typu meble nie powinny stanowić jednego rodzaju asortymentu. Przede wszystkim dlatego że szukam mebli barokowych lub w stylu barokowym. Nawet z późniejszych okresów które były tworzone na modłę barkową ze względu chociażby na materiały i wysoką jakość wykończenia a także niezwykły kunszt twórców mogą wyceniane bardzo wysoko. Warto ofertę swojego sklepu z antykami urozmaicać o rzeczy nie tak drogie na przykład z dwudziestolecia międzywojennego który to okres bogato reprezentowane na rynku polskim jeżeli chodzi o antyki i starocie. 

Prowadzę firmę typu antyki Kraków. Jak dotrzeć z ofertą drogich mebli do potencjalnego odbiorcy? 

Rzeczy bardzo drogie, na przykład oryginalne meble barokowe zainteresowania niewielkiej grupy osób. Dlatego trzeba tworzyć kampanię precyzyjnie docierają do potencjalnych klientów takiego towaru. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być tutaj mama poprzez google ads, dzięki której możemy od razu być na pierwszej stronie wyników wyszukiwań, precyzyjnie określoną frazę. System tej reklamy kontekstowej daje narzędzia które pozwalają na zbadanie zainteresowania frazą.